W sobotę, 5 października na pływalni w Nowej Dębie odbyła się I edycja podkarpackiej ligi pływackiej dzieci.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 269 dzieci w wieku 10-11 lat z 18 klubów z całego Podkarpacia.

Nasze miasto reprezentowało łącznie 17 zawodników, 8 dziewczynek i 9 chłopców.

Indywidualnie wyróżnili się:

Patrycja Badyl – 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2. miejsce na 100m stylem zmiennym,

Aleksandra Rutkowska – 3. miejsce na 50m stylem grzbietowym,

Magdalena Koba – 3. miejsce na 100m stylem grzbietowym,

Piotr Borowiecki – 3. miejsce na 100m stylem zmiennym.

W rywalizacji zespołowej srebrny medal zdobyła sztafeta 4x50m stylem dowolnym, w składzie: Piotr Borowiecki, Aleksandra Rutkowska, Mikołaj Kamiński, Patrycja Badyl.

W gronie najlepszych zawodników znalazła się nasza zawodniczka Patrycja Badyl.

W punktacji drużynowej całych zawodów pływacy z MKS Ikar Stal Mielec zakończyli rywalizację na wysokim 3. miejscu.

Gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom i ich trenerom.

Przypominamy o trwających zapisach na naukę i doskonalenia pływania dla dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów MKS Ikar Stal Mielec, szczegóły na naszej stronie w zakładce Dołącz do nas!